TRON 3 już w produkcji? Jared Ledo w roli głównej. Nie zabraknie futurystycznych motocykli!

Dziesięć lat po drugiej odsłonie i trzy lata po pierwszych doniesieniach na temat kolejnego filmu z cyklu, wreszcie pojawiło się potwierdzenie, że „TRON 3” jest w trakcie realizacji.

Fot. Jared Leto / Blade Runner 2049

Być może nigdy nie dostaniemy niezwykle wyglądających motocykli z „TRON” w prawdziwym życiu (o tych kilku średnio udanych kopiach szkoda gadać), ale przynajmniej będziemy mogli cieszyć się nimi na dużym ekranie. Za jakieś cztery lub pięć lat, ale kto to liczy?

Oryginalny „TRON” pojawił się w 1982 roku i chociaż nigdy nie stał się sukcesem kasowym, w ostatnich latach nabrał znaczenia, jako kultowy klasyk. W 2010 roku Disney wypuścił sequel „TRON: Dziedzictwo” z Jeffem Bridgesem grającym tę samą postać, co blisko trzydzieści lat wcześniej, oraz Garrettem Hedlundem, który wcielił się w jego syna. „Tron: Dziedzictwo” stał się natychmiastowym hitem, ale z niewiadomych powodów Disney nie wykorzystał tej fali wznoszącej i nie zajął się po sukcesie obrazu produkcją następnej części.

Fot. Pojazd z filmu “Tron”

W 2017 roku po raz pierwszy pojawiła się informacja, że Jared Leto jest brany pod uwagę, jako odtwórca głównej roli w części trzeciej, co było również wskazówką, że Disney poprowadzi tę historię w nieco innym kierunku.

Ale dopiero teraz Jared potwierdził swoje zaangażowanie w projekcie i choć nie ma jeszcze żadnych szczegółów na temat fabuły, Disney być może będzie chciał dokonać jakieś syntezy poprzednich wątków. Oryginalny komentarz Leto zawiera również przypadkową wzmiankę o ewentualnej nazwie projektu. Część trzecia ma być zatytułowana „TRON: Ares”.


Fot. You Tube “Tron”

„To, że mogę być częścią tego nowego rozdziału, jest niesamowite” – napisał Leto w mediach społecznościowych. „Jestem tak bardzo podekscytowany i dumny, że mogę potwierdzić moje uczestnictwo w TRONIE. Będziemy pracować tak ciężko jak to tylko możliwe, aby stworzyć coś, co mam nadzieję wszyscy pokochacie. Mamy kilka niezwykłych pomysłów… Do zobaczenia w sieci!”


Fot. You Tube “Tron: Legacy”

Prawdopodobnie jednym z największych osiągnięć „Legacy”, oprócz wspaniałego soundtracka Daft Punk, było wyobrażenie niezwykłych motocykli TRON. Scena z areny jest chyba najlepszym tego przykładem, a dwa poniższe filmy pokazują, jak to wyglądało w “Dziedzictwie” oraz oryginalnym filmie z 1982 roku. Przed nami jeszcze długa droga do premiery trzeciego filmu, więc tymczasem możemy czerpać przyjemność z tego, co widzimy w części pierwszej i drugiej. Nie każdy lubi futurystyczne motocykle, ale dla wielbicieli s-f to prawdziwe cuda.

%d bloggers like this: