Nowa Honda CBR600RR została potwierdzona i nadjedzie jeszcze w tym miesiącu

Zaledwie dwa tygodnie temu usłyszeliśmy o następnej Hondzie CBR600RR. Supersport japońskiej marki ma pojawić się już w aktualnym miesiącu, chociaż niekoniecznie będzie to tak innowacyjna maszyna, jak oczekiwaliśmy.

Fot. Honda CBR600RR

Spodziewamy się nowego debiutu Hondy CBR600RR w dniu 21 sierpnia ale o projekcie wiemy właściwie niewiele więcej, ponieważ japońska marka nie ujawnia zbyt wielu informacji. Na szczęście z filmu promocyjnego możemy wyłowić ogólny wygląda motocykla, jak również niektóre jego cechy.

Honda CBR600RR

Przede wszystkim widzimy winglet na czaszy motocykla, który jednak nie jest tak dopracowany pod względem aerodynamicznym, jak wariant zastosowany w Hondzie CBR1000RR-R. Może kiedyś CBR600Rr zarobi dodatkowe „R” i dostaniemy zoptymalizowane „skrzydełka”?

Honda CBR600RR

Na pulpicie pojawił się też duży ekran TFT, który oznacza nową elektronikę dodaną do projektu CBR600RR. Możemy na nim dostrzec kontrolę trakcji, kontrolę kół i hamowania silnikiem, a także mapy zapłonu. Wskazuje to na jednostkę IMU i prawdopodobnie również ABS w zakrętach.

Honda CBR600RR

Stylizacja maszyny jest miłym połączeniem obecnego wyglądu CBR600RR i tego, co zostało zaprojektowane dla CBR1000RR-R, z charakterystycznym oświetleniem LED oraz specyficznymi wlotami powietrza.

Układ wydechowy pod ogonem i inne elementy motocykla sugerują, że konstrukcja podwozia i silnika pozostała z poprzedniej generacji, wiec nie spodziewamy się dużych zmian w kwestii mocy, a utrata masy może być minimalna.


Źródło: YouTube / Honda: CBR600RR “Awaken the Race”

Nadal pozostaje jednak pytanie o rynki, na które trafi nowa Honda CBR600RR. Stany Zjednoczone i Japonia są pewne, ale Europa stoi pod dużym znakiem zapytania. Plotki o tym, czy CBR600RR będzie zgodna z Euro5, to nadal tylko plotki. Honda ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza.

Jeśli Honda będzie w stanie utrzymać rozsądną cenę nowego projektu CBR600RR , to dodatkowe funkcje związane z elektroniką wspomaganą IMU oraz modne obecnie „skrzydełka”, mogą przynieść Hondzie sukces projektu.

%d bloggers like this: