„Motocyklista w potrzebie” to na razie zalążek pewnego pomysłu. Ale to ważna inicjatywa

Miałeś wypadek. Motocykl w rozsypce, ale nie to jest teraz najważniejsze. Jesteś w obcym mieście z dala od domu i bliskich. Masz obrażenia i nie pamiętasz, co się stało. Trafiasz do szpitala. Nie masz przy sobie nic. Ktoś przynosi ci dokumenty i telefon. Założono na ciebie szpitalną piżamę, czujesz koszmarny ból. Jesteś przerażony. Dzwonisz do rodziny, ale pada telefon i nie jesteś w stanie ogarnąć rzeczywistości. Nie wiesz, na jakim jesteś oddziale i na jakiej sali. Nie wiesz nawet czy jest tylko jeden szpital w mieście, czy jest ich więcej. W sumie to nawet nieważne, bo jedyne co wiesz, to że jesteś cholernie pobijany.

W takiej sytuacji chciałbyś żeby ktoś cię wsparł, podał pomocą dłoń zanim przyjedzie rodzina. Ktoś, kto pożyczy ładowarkę, może kubek. Zorganizuje ręcznik i szczoteczkę do zębów.

Potrzebujesz wiedzieć, że nie jesteś sam.

Fot. Motocyklista w potrzebie

Czy to prawdziwa historia? Właściwie tak. „Motocyklista w potrzebie” to nowa inicjatywa. Pomysł na powstanie strony i grupy narodził się po wypadku pewnego motocyklisty. Chłopak przyjechał na imprezę charytatywną zabytkowym motocyklem, ale miał pecha. Rozbił się. Znalazł się w obcym mieście, trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami. Ponieważ wycieczka miała trwać zaledwie kilka godzin, miał przy sobie tylko dokumenty i telefon. Kiedy wiadomość o wypadku dotarła do Marty i jej znajomych, postanowili pomóc. Udało się zorganizować wsparcie dla poszkodowanego motocyklisty, ale ilu chłopaków i dziewczyn takiej pomocy nie dostało?

„Motocyklista w potrzebie” ma istnieć właśnie po to. Jako grupą wsparcia w szerokim zakresie. Jak szerokim? To zapewne zweryfikuje życie, ale kto zrozumie lepiej motocyklistę w potrzebie, jak nie inny człowiek, który podziela tę samą pasję i zna jej blaski oraz cienie?

„Motocyklista w potrzebie” to na razie tylko zalążek pewnego pomysłu, który nie ma jeszcze solidnych ram. Ale to może się zmienić. Będziemy kibicować tej inicjatywie. Możecie do niej dołączyć pod tym adresem: https://www.facebook.com/Motocyklista-w-potrzebie-105073224636337/

%d bloggers like this: