Chciałbyś jeździć na ścigaczu i z klamką za pasem? Idź do policji!

„OPERACJA MEKSYK. Zostań jednym z nas” to film, który po prostu musicie zobaczyć. Zaczyna się jak klasyczny, polski film sensacyjny klasy B, a może nawet C, a finalnie okazuje się propagandowym nagraniem, które ma zachęcić widzów do wstąpienia w szeregi mundurowych.

Fot. OPERACJA MEKSYK. Zostań jednym z nas / KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI WE WROCŁAWIU

Wcale nie mówię, że to źle! Na pewno niejeden chłopak i dziewczyna będą woleli fabularyzowany materiał, w którym wymogli są tylko zaakcentowane, natomiast na pierwszy plan wysuwa się dobry motocykl, spluwa za paskiem i tryb kret, w którym młody policjant działa i odnosi natychmiastowe sukcesy. Z rzeczywistością ma to niewiele wspólnego, ale to szczegół.

Fot. OPERACJA MEKSYK. Zostań jednym z nas / KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI WE WROCŁAWIU

W zasadzie film nawet ujdzie, może popracowałbym tylko nad grą aktorską głównego bohatera i kazał mu zapiąć pasek kurtki, bo każdy motocyklista wie, że dyndająca klamra podczas jazdy będzie uderzać w kierownika jak ołowiany ciężarek. Znajdziecie inne niedociągnięcia tego filmu? Nie mogę doczekać się komentarzy.


Źródło: OPERACJA MEKSYK. Zostań jednym z nas / KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI WE WROCŁAWIU

Jeśli ktoś po obejrzeniu tego materiału poczuł, że też chce „Służyć i chronić” to jest akurat ku temu okazja. 27 i 29 lipca 2020 r. zaplanowano spotkania z potencjalnymi kandydatami na policjantów, które odbędą się przy ul. Poznańskiej 14 we Wrocławiu. Spotkania są organizowane przez funkcjonariuszy Wydział Doboru i Szkolenia z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Specjalną atrakcją dla uczestników wydarzenia ma być pokazany w filmie, policyjny tor przeszkód, który będzie można spróbować pokonać w wymaganym czasie. Szkoda, że nie na motocyklu, ale to zawsze coś.

%d bloggers like this: