Kiedyś grawerowany portfel to był szczyt marzeń. A widzieliście grawerowany w skórze… motocykl?

Na pewno słyszeliście już o Recydywiście – wytatuowanym motocyklu z Game Over Cycles, który finalnie został wystawiony na globalnym serwisie eBay za astronomiczną sumę miliona dolarów. „The Recidivist” jest znany od 2014 roku, kiedy to pojawił się w Londynie podczas International Tattoo Convention, ale przecież nie jest jedynym niezwykłym motocyklem odzianym w skóry.

Fot. „A Lone Wolf Viking Horse” / Krzysztof

Być może nieco mniej widowiskowym, ale na pewno nie mniej interesującym motocyklem jest Yamaha Drag Star XVS 1100, która również pokryta została zdobioną ręcznie skórą. Różnica polega na tym, że skóra Yamahy nie została wytatuowana, ale ozdobiona techniką grawerowania.

Fot. „A Lone Wolf Viking Horse” / Krzysztof

„A Lone Wolf Viking Horse” to ambitny projekt Krzysztofa. Pięknie wybarwiona skóra, której finalnie zużyto aż cztery metry, pokrywa w całości oba błotniki, siedzisko, oparcie fotela oraz zbiornik paliwa. Całość została dopasowana, naciągnięta i zszyta tak perfekcyjnie, że powierzchnię można pomylić z fabryczną powłoką lakierniczą, oczywiście gdyby nie to, że zamiast zimnego lakieru, na wspomnianych elementach znalazł się ciepły i przyjemny w dotyku naturalny materiał.

Fot. „A Lone Wolf Viking Horse” / Krzysztof

Ornamenty to kolejny majstersztyk i pokaz rękodzieła najwyższych lotów. Liczne grawerunki uzupełnia umieszczona centralnie na baku wilcza głowa, która został wykonana techniką malarską za pomocą farb Eco Flo Waterstain.

Fot. „A Lone Wolf Viking Horse” / Krzysztof

Aby zabezpieczyć naturalną powierzchnię skóry przed czynnikami zewnętrznymi, całość pokryto pięcioma warstwami Acrylic Resolene od Fiebingsa. Skóra jest ponadto natłuszczona profesjonalnymi preparatami na bazie wosków pszczelich od firmy Palc. Błotniki i zbiornik są dodatkowo zabezpieczone od spodu żywicą.

Fot. „A Lone Wolf Viking Horse” / Krzysztof

Ile trwały prace nad tym projektem? Dokładnie nie wiadomo. Właściciel motocykla zdradza jedynie, ze po trzystu godzinach przestał liczyć. Yamaha Krzysztofa to podobno pierwszy model Drag Stara na świecie, który został w całości wykonany w skórze z grawerem i drugi taki motocykl w ogóle. Szanujemy na włożoną pracę i efekt końcowy. Brawo.

Fot. „A Lone Wolf Viking Horse” / Krzysztof
%d bloggers like this: