Yamaha 847-R to limitowana wersja Tracera 900 GT

Jeśli Yamaha zatrudnia do pomocy Włochów, można spodziewać się, że zobaczymy coś mniej praktycznego, a bardziej finezyjnego i miłego dla oka. Yamaha 847-R wyszykowana przez D&G Motorsport rzeczywiście robi bardzo dobre wrażenie i nie jest tak oczywista jak standardowy Tracer 900 GT.

Fot. Yamaha Tracer 847 R

D&G Motorsport to właściwie sklepy Yamahy z Carpi i Rimini we Włoszech. Poza typowym asortymentem, klienci D&G Motorsport mogą zamówić specjalne wersje motocykli, które przygotowuje Oscar Tasso. Włoch pracował wcześniej jako szef techników teamów wyścigowych.

Fot. Yamaha Tracer 847 R

W dziedzinie personalizacji motocykli Oscar działa od piętnastu lat, ale nie zajmuje się tuningiem i customingiem w podstawowym znaczeniu, ale raczej fachowym doborem części i akcesoriów z naciskiem na świetny, wizualny efekt końcowy. I to mu się bardzo dobrze udaje.

Fot. Yamaha Tracer 847 R

Najnowszym efektem pracy Tasso i zespołu D&G Motorsport jest Yamaha 847-R, czyli podrasowana wersja Tracera 900 GT. Na pewno zauważycie czarne malowanie i złote felgi, oraz dobrany do kompletu złoty widelec. Inne zmiany to wydech Akrapovic, osłona chłodnicy, niestandardowy uchwyt na tablicę rejestracyjną i kierunkowskazy LED.

Fot. Yamaha Tracer 847 R

Yamaha 847-R powstaje wyłącznie na zamówienie. Pierwszy egzemplarz został kupiony przez Vasco Rossiego – włoską gwiazdę rocka, czym pracownicy D&G Motorsport pochwalili się w mediach społecznościowych. Oczywiście cena Yamaha 847-R mocno odbiega od kwoty, jaką trzeba wyłożyć za wersję standardową motocykla. Ile to kosztuje? Cena zależy od rodzaju i liczby modyfikacji – jest ustalana wraz z klientem, ale na pewno wychodzi taniej niż w przypadku pełnoprawnego customingu. I o to chodzi.

Fot. Yamaha Tracer 847 R
%d bloggers like this: