IXS prezentuje rękawice enduro Tour LT Montevideo Air S

iXS jest niemieckim producentem odzieży motocyklowej, a ostatnią nowością w ofercie firmy są rękawice enduro Tour LT Montevideo Air S.

Fot. iXS Tour LT Montevideo Air S

Rękawice zostały wykonane z trwałej i odpornej koziej skóry, materiału tekstylnego Amara oraz elastycznego materiału 3D Airmesh. Taka kombinacja powinna zapewnić użytkownikom dobrą odporność na ścieranie i sprawdzić się w warunkach letniej jazdy zarówno w terenie, jak i na łatwiejszych, asfaltowych trasach. Na dłoni i kostkach znajdują się wentylowane ochraniacze TPR, które zabezpieczają przed urazami i jednocześnie umożliwiają przepływ powietrza. Rękawice są zgodne z normą EN13594:2015.

Materiał Amara ma ciekawą właściwość. Przede wszystkim zapewnia zawodnikom dobrą przyczepność niezbędną podczas trudnych technicznie i wymagających fizycznie jazd w terenie. Wewnątrz rękawic umieszczono lekką tekstylną podszewkę gwarantującą wygodę i zapobiegającą nadmiernemu przemieszczaniu się dłoni wewnątrz rękawic.

Fot. iXS Tour LT Montevideo Air S

Równie ważne jest rozmieszczenie materiału 3D Airmesh na kciukach, palcach i mankietach. Ma to na celu ułatwienie przepływu powietrza, czyli wentylację rękawic.

Model Tour LT Montevideo Air S dostępny jest w kolorach: czarno-zielony, czarno-szary, czarno-szary-czerwony, czarno-szary-niebieski, czarno-szary-światło-żółty oraz czarnoszary-pomarańczowy. Za cenę niecałych pięćdziesięciu dolarów (49, 95 $) można dostać dobre rękawice sprawdzonego producenta. Oczywiście na finalną ocenę przyjdzie czas nieco później, kiedy model Tour LT Montevideo Air S zostanie przetestowany w boju. Długo czekać nie będziemy, bo rękawice już są wysyłane do sklepów i odbiorców.

%d bloggers like this: