Aston Martin Brough Superior AMB 001 podczas testów! [Nowe zdjęcia i film]

Aston Martin ogłosił kilka miesięcy temu, że zamierza pojawić się w motocyklowym świecie z pomocą brytyjskiej marki Brough Superior. Pierwszym motocyklem producenta ekskluzywnych samochodów jest AMB 001, który obecnie przechodzi testy na torze.


Źródło: YouTube / Aston Martin

Turbodoładowany motocykl o mocy 180 koni mechanicznych został przy okazji zaprezentowany w krótkim materiale wideo. Mówcie co chcecie, ale zapowiada się sztos!

Fot. Aston Martin Brough Superior AMB 001

W zaledwie półminutowym nagraniu nie dzieje się zbyt wiele, ale możemy dość dobrze przyjrzeć się przedniej część motocykla z podwójnymi wahaczami w akcji, czyli rozwiązaniem charakterystycznym dla motocykli Brough Superior.

Fot. Aston Martin Brough Superior AMB 001

Poza obejrzeniem motocykla na torze, ujawniono inną wersję z panelami z włókna węglowego i wykończeniem w ciemnoczerwonym kolorze. Czerwone są również elementy kół oraz tarcz hamulcowych. Ciekawostką jest ekran przyrządów, który stanowi po prostu smartfon umieszczony w szczelinie przed bakiem – dość kontrowersyjne, ale może dobre rozwiązanie?

Fot. Aston Martin Brough Superior AMB 001

Na razie wiemy niewiele więcej. Aston Martin ogłosił, że zbuduje tylko 100 egzemplarzy AMB 001. Każdy z nich będzie kosztował 108 000 euro lub 120.000 dolarów. Zakupione motocykle zostaną dostarczone do klientów jeszcze w bieżącym roku (pod koniec 2020).

Fot. Aston Martin Brough Superior AMB 001
%d bloggers like this: