Pamiętacie zeszłoroczną mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym? Policja uruchomiła wersję Wakacje 2020

Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym, chociaż jej treść jest ponura i smutna. Ale okazała sie potrzebna, dlatego zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym. Na razie mapa jest jeszcze pusta i najlepiej, żeby taka pozostała.

Fot. policja.pl

Każdego dnia, przez okres wakacji, prezentowana będzie aktualizowana mapa z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W tym roku, nową funkcjonalnością mapy jest możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu tj. rodzaju zdarzenia oraz liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, w tym nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Mapa Wypadków Drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2020 będzie codziennie wyświetlana, przez okres wakacji, na ekranach firmy Screen Network, znajdujących się na terenie kraju, na podstawie aktualnych danych przekazywanych bezpośrednio z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Nową mapę znajdziecie pod adresem: http://www.policja.pl/pol/mapa-wypadkow-drogowych/527,Policyjna-Mapa-Wypadkow-Drogowych-ze-Skutkiem-Smiertelnym-Wakacje-2020.html

%d bloggers like this: