WOW! To jest skuter!

Tytuł jest trochę mylący, bo nie chodzi o „efekt wow!” ale startup WOW, a dokładnie dwa nowe skutery elektryczne młodego, włoskiego zespołu z Saronno. WOW będzie sprzedawać Model 4 oraz Model 6. Nazwy nie są specjalnie oryginalne, ale skoro to działa w przypadku Tesli, może uda się też w branży pojazdów dwukołowych?

Fot. WOW!

Elektryczny silnik umieszczony w Modelu 4 ma maksymalną moc 5 KM i umożliwia osiągnięcie maksymalnie 45 km/h. Niedużo, ale Model 4 ma podobno nadrabiać zasięgiem, który na jednym ładowaniu wyniesie 106 kilometrów.

Fot. WOW!

Model 6 jest silniejszy, chociaż nieznacznie. Skuter napędza silnik o mocy 6,4 KM. Pojazd może rozpędzić się do 83 km/h. Niestety większa prędkość okupiona jest mniejszym zasięgiem, który w przypadku Modelu 6 wynosi zaledwie 95 kilometrów.

Fot. WOW!

Powyższe parametry mogą się różnić dzięki zastosowaniu trzech opcji akumulatorów. W najsolidniejszej wersji oraz ekonomicznej jeździe, zasięg można zwiększyć aż do 130 kilometrów. Część energii odzyskiwana jest z hamowania.

Fot. WOW!

Ciekawym rozwiązaniem jest złożona z dwóch elementów kanapa, która otwiera się symetrycznie, mniej więcej pośrodku, dając dostęp do sporej przestrzeni bagażowej o pojemności 55 litrów. Oznacza to, że w schowku można umieścić dwa kaski. Zwolnienie zatrzasku i otwarcie schowka nie jest mechaniczne, ale elektryczne.

W zależności od potrzeb, użytkownik może wybrać jeden z trzech trybów jazdy: economy, comfort i sport. Komplet oświetlenia zrealizowano w nowoczesnej technologii LED. Do wyboru są trzy kolory nadwozia: czarny, biały oraz czerwony.

Fot. WOW!

W podstawowych wersjach Model 4 i Model 6 kosztują kolejno 3750 i 4790 euro. Więcej informacji znajdziecie na stronie startupa: http://www.wowescooter.com

%d bloggers like this: