Były zawodnik AMA Suerbike Miguel Duhamel postrzelony w trakcie jazdy na rowerze

Miguel Duhamel to jeden z najpopularniejszych i odnoszących największe sukcesy w historii wyścigów AMA zawodnik. Duhamel został w ostatni weekend postrzelony w głowę z wiatrówki. Mistrz jechał na rowerze w okolicach Los Angeles, strzał padł z przejeżdżającego obok samochodu. Zawodnik AMA został opatrzony na miejscu przez ratowników. Obrażenia nie zagrażają jego życiu.

Fot. Miguel Duhamel

Stacja telewizyjna KVVVU w Las Vegas doniosła o tym incydencie i przeprowadziła wywiad z Duhamelem i innymi osobami, którzy jeżdżą rowerami po Blue Diamond Road w pobliżu Red Rock Canyon, gdzie doszło do ataku.

Duhamel jest zapalonym rowerzystą. Podczas rozmowy z dziennikarzem KVVVU, były zawodnik powiedział, że usłyszał charakterystyczny dźwięk wystrzału z pistoletu pneumatycznego, kiedy samochód przejeżdżał obok niego i poczuł uderzenie w głowę. Kulka trafiła w szczelinę kasku i zraniła go w głowę. Od razu pojawiło się też dużo krwi.


Źródło: YouTube / FOX5

Duhamel od dawna mieszka w okolicy Las Vegas. W swojej zawodowej karierze zdobył tytuł AMA Superbike, pięć tytułów AMA Supersport (jest rekordzistą zwycięstw w Supersport) i dwa mistrzostwa AMA Formula Xtreme, a także pięć razy wygrał Daytona 200.

Podobnie jak wielu innych profesjonalnych motocyklistów, jazda na rowerze była częścią treningu Duhamela i pomimo przejścia na zawodową emeryturę, pozostaje dla byłego mistrza pasją.

Sprawcy na razie nie ujęto. Miejmy nadzieję, że zostanie szybko złapany.

%d bloggers like this: