Harley-Davidson usunięty z notowań giełdowych S&P 500!

Niektóre serwisy motocyklowe, które śledzą, co się dzieje na Wall Street, podały wiadomość, że Harley-Davidson zostanie usunięty z listy S&P 500 z dniem 22 czerwca. Indeks S&P 500 jest kluczowy dla analizy stanu amerykańskiego krajobrazu biznesowego. Otrzymał swoją nazwę, ponieważ mierzy wyniki 500 dużych spółek notowanych na giełdach w Stanach Zjednoczonych.

Fot. Pixabay

Obecność w S&P 500 to dla marki punkty do prestiżu, a usunięcie Harley-Davidsona będzie z pewnością psychologicznym ciosem dla firmy, która od dawna zmaga się z problemami. Istnieje również prawdopodobieństwo, że akcje Harley-Davidson znacznie potanieją, ponieważ niektóre fundusze inwestycyjne mogą inwestować tylko w spółki S&P 500 ze względu na bezpieczeństwo finansów i ocenę ryzyka.

Usunięcie Harley-Davidsona prawie na pewno ma związek z niską ceną akcji firmy i spadkiem kapitalizacji rynkowej z tego samego powodu. Harley-Davidson ma obecnie wycenę rynkową w wysokości 3,89 miliarda dolarów, czyli znacznie poniżej 8,2 miliarda dolarów, które są zwykle wymagane, aby marka została włączona do indeksu.

Wraz z przeniesieniem do S&P MidCap 400, posunięcie to wydaje się potwierdzać przekonanie, że Harley-Davidson nie jest już postrzegany jako firma o dużej kapitalizacji należąca do liderów z S&P 500. Oczywiście usunięcie z S&P 500 nie oznacza, że Harley-Davidson nie może wrócić na szczyt, ale będzie to bardzo trudne.

%d bloggers like this: