Vespa przedstawia model 946 Christian Dior. Brakuje tylko kryształów Swarovskiego

Słynny dom mody Dior oraz marka Vespa wprowadzają na rynek ekskluzywną wersję modelu 946 pod nazwą 946 Christian Dior. Skuter ma specjalny schemat malowania, natomiast jego projekt został podpisany przez Marię Grazia Chiuri – dyrektora kreatywnego Dior. Inne cechy to niestandardowe siodło i uchwyty pokryte niebieską skórą.

Fot. Vespa 946 Christian Dior

Charakterystyczny motyw Oblique z podpisem Diora został stworzony przez Marca Bohana w 1967 roku. Oczywiście w kolekcji znajduje się specjalny kask zaprojektowany w tym samym stylu. Ponadto siodło i uchwyty pokryte są niebieską skórą oraz dopasowaną kolorem nicią przeszycia.

Specjalna edycja Vespa 946 Christian Dior jest prezentowana jako model z 2021 roku i będzie dostępna w przyszłym roku w galeriach sieci Dior i salonach wystawowych Piaggio.

Fot. Vespa 946 Christian Dior

Elegancka wersja Vespy będzie kosztować podobnie jak inne modele 946, czyli ponad 10 tysięcy euro. Przypomnijmy jeszcze, że pierwsza edycja 946 zadebiutowała w 2012 roku. Piaggio nawiązało wówczas współpracę z Armanim, czego efektem była specjalna edycja skutera dla włoskiego domu mody. Pojawiał się również odmiana czerwona promująca walkę o AIDS.

%d bloggers like this: