Suzuki GSX-S300 trafił do Chin jako Haojue DR300. Co z Europą?

Suzuki zaprezentowało małego nakeda przeznaczonego na rynek azjatycki. Jednoślad napędzany dwucylindrowym rzędowym silnikiem o pojemności 298 cm3 i mocy 30 KM zachował stylistykę swoich starszych i większych braci z rodziny GSX. Na rynku chińskim motocykl trafi do sprzedaży już za kilka dni, dokładnie 16 czerwca.

Fot. YouTube / MotoNews World

Haojue DR300 po raz pierwszy pokazano na targach Chingqin Mobo w 2018 roku. Motocykl ma agresywną sylwetkę i całkiem przyzwoite parametry. Zawieszenie to wariant KYB z odwróconym widelcem. Z tyłu umieszczono pojedynczy, regulowany amortyzator. Na pokładzie jest też w pełni cyfrowy zestaw przyrządów, oświetlenie to wariant LED.

Fot. YouTube / MotoNews World

30 KM i 27,8 Nm maksymalnego momentu obrotowego w połączeniu z sześciobiegową skrzynią biegów sprawia, że motocykl będzie ekonomiczny w użytkowaniu i przyjemny w jeździe. Na jednym litrze Haojue DR300 przejedzie 32,8 km.

Fot. YouTube / MotoNews World

Czy Suzuki GSX S300 zobaczymy również w Europie? Japoński producent na razie nie zdradza swoich planów, ale oczekujemy, że zdecyduje się wprowadzić swojego średniej pojemności nakeda również na Starym Kontynencie. W Azji jednoślad będzie sprzedawany za niecałe 5 tys. dolarów, jego cena na nas może wynieść około 25 tys. złotych.

Fot. YouTube / MotoNews World
%d bloggers like this: