Royal Enfield planuje wypuszczać nowy model co… trzy miesiące!

Obecne wyniki sprzedaży Royal Enfielda nie wyglądają najlepiej, ale firma zdecydowała się pójść do przodu i nadal atakować rynek (głównie indyjski) nowymi modelami. W wywiadzie dla Car and Bike dyrektor generalny Vinod Dasari powiedział, że firma chce wypuszczać co kwartał nowy motocykl. To oznacza naprawdę wiele modeli, którymi Royal Enfield spróbuje zalać rynek.

Fot. Royal Enfield Himalayan 2020 / EICMA

Dasari przejął władzę w 2019 roku po odchodzącym Siddharthą Lal. Nowy prezes Royal Enfield zapowiedział, że uruchomi platformę, na której powstać mają nowe modele. Ale z przedsięwzięciem trzeba jeszcze poczekać do zakończenia blokady spowodowanej przez pandemię koronawirusa.

Nowa platforma zostanie wykorzystana do uruchomienia całej rodziny modeli, w tym również jednostek o dużej, jak na standardy indyjskie, pojemności 650 cm3. Obiecaną i rzeczywiście nadciągającą nowością będzie model o nazwie Meteor 350. Po nim prawdopodobnie pojawi się maszyna typu Scrambler, która może dysponować 650 cm3 pojemności.

fot. Royal Enfield KX Concept

W wywiadzie dla Car and Bike nowy prezes wskazuje na maszyny o pojemności od 250 cm3 do 700 cm3. To miałoby sens. Podczas gdy większość tych modeli prawdopodobnie trafi wyłącznie na rynek indyjski i odbiorców w Azji, oczekujemy że część planowana jest również dla Europy i Ameryki Północnej, gdzie dawna brytyjska marka wciąż cieszy się sentymentem i zainteresowaniem odbiorców.

Biorąc pod uwagę szerokie plany Desari’ego istnieje duża szansa, że ofensywa Royal Enfielda dotrze również do Polski.

%d bloggers like this: