HJC wprowadza nowe malowanie kasków. To replika modelu znanego zawodnika MotoGP

Jesteś fanem Cala Crutchlow’a? Jeśli lubisz MotoGP, to na pewno słyszałeś o brytyjskim motocykliście. Po raz pierwszy w MŚ Supersportów Anglik pojawił się z ”dziką kartą” podczas rundy w Wielkiej Brytanii. Na maszynie Hondy osiągnął odpowiednio dziesiąte oraz piąte miejsce w latach 2005-2006.

Fot. Cala Crutchlow / HJC

Trzy lata później Cal wziął udział w pełnym sezonie. Dosiadając tym razem motocykla Yamahy, już w pierwszym podejściu sięgnął po tytuł mistrzowski. W trakcie zmagań aż dziesięciokrotnie startował z pole position, z czego połowę wykorzystał do zwycięstwa.

Fot. Cala Crutchlow / HJC

Równie dobrze poszło mu w MŚ Superbike’ów a od sezonu 2011 Cal ściga się w MotoGP, chociaż ze zmiennym szczęściem. Obecnie Crutchlow jest w ekipie LCR Honda. Pomimo iż ma już 35 lat, wciąż pokazuje, że jest konkurencyjny i dalej może się liczyć w walce o czołowe pozycje w wyścigach.

Nowe malowania kasków HJC są replikami wariantów używanych przez Crutchlowa w bieżącym sezonie. Grafika pojawi się na kasku RPHA-11 Pro. Oprócz standardowej, oryginalnej wersji, którą posiada brytyjski zawodnik, dostępne są trzy oddzielne, nowe projekty graficzne. Nowe wzory to Special 1, Silverstone i Black.

Fot. Cala Crutchlow / HJC

Special 1 łączy w sobie czerń i neonową żółć z numerem 35 na przodzie. Jest to wzór, który Crutchlow nosił podczas MotoGP 2019 w Barcelonie. Następny jest Crutchlow Sliverstone. Ten wariant jest obecnie dostępny w przedsprzedaży i ma ciemniejszy i bardziej skomplikowany wzór, zainspirowany lokalnym torem Silverstone, na którym Crutchlow uwielbia się ścigać. Na kasku znajdują się również w kilku miejscach neonowe akcenty.

Ostatnim kask jest w kolorze czarnym: Posiada przyciemnioną wersję wyjściowego modelu oraz jasnozielone logo Monster Energy.

 

Fot. Cala Crutchlow / HJC

Wszystkie kaski są wyposażone w nieprzezroczysty wizjer z opcją anti-fog. RPHA-11 Pro posiada certyfikat ECE i DOT oraz pięcioletnią gwarancję. Sugerowana cena detaliczna producenta to 549,99 dolarów. Kaski można też sprawdzić na stronie internetowej HJC. W polskiej dystrybucji trzeba się przygotować na wydatek ok. 2000 zł.

%d bloggers like this: