Elektryczny motocykl BMW z wózkiem bocznym? Czemu nie?

Wizje elektrycznych motocykli są różne, ale warianty z wózkiem bocznym, to ewenement. Stworzony przez studenta wzornictwa Iago Valino trójwymiarowy rendering motocykla nie tylko wygląda nowocześnie, ale uwzględnia dodatkowo miejsce dla pasażera w dopasowanym stylistycznie wózku.

Fot. BMW X EL SOLITARIO

Światła rajdowe PIAA LED na froncie wózka i motocykla wskazują, że BMW X EL SOLITARIO przewidziany jest nie tylko do toczenia się po gładkim asfalcie. Tak samo jak kostkowe opony i umieszczona na pokładzie saperka. Gotowość tego motocykla do jazdy w każdym terenie sugeruje również solidna osłona silnika i szeroka, ale płaska przestrzeń załadunkowo na wózku, który również nie wygląda jak standardowe czółno przeznaczone do odpoczynku dla pasażera.

Fot. BMW X EL SOLITARIO

Miejsce na pewno się przyda, bo siedzisko kierowcy jest krótkie i przeznaczone wyłącznie dla jednej osoby. Zastanawia nas tylko nieco usportowiony tył BMW X EL SOLITARIO – krótki, z symboliczną kanapą, która na pewno będzie twarda i trudna do zniesienia na dłuższych dystansach. To zasadne pytanie, bo zasięg maszyny zostanie zwiększony dzięki umieszczeniu dodatkowych akumulatorów w wózku bocznym.

Fot. BMW X EL SOLITARIO

Ponieważ jest to obecnie tylko render, BMW X EL SOLITARIO nie ma specyfikacji, nad którą moglibyśmy się pochylić. Chcielibyśmy jednak zobaczyć zbudowany pojazd (jeżeli w ogóle powstanie). Nie wiem jak Wy, ale tego typu pojazdy są dokładnie tym, czego chcę od projektowania elektrycznych motocykli. Nowoczesna, można chyba nawet powiedzieć, że futurystyczna forma, ale jednocześnie koncepcja możliwa do zrealizowania. Czy już dziś? To już zależy od BMW. Jak wiemy, w bawarskim koncernie nie brakuje wizjonerów.

Fot. BMW X EL SOLITARIO
%d bloggers like this: