Suzuki Motors odnotowało najniższy od czterech lat roczny zysk operacyjny, jak wynika z raportu firmy

Zysk za ostatni rok (do marca 2020) wyniósł 215,1 mld jenów (1,99 mld dolarów), co oznacza spadek o 34% w porównaniu z poprzednim okresem i najniższy od marca 2016 roku. Był on jednak wyższy od średniego szacowanego zysku na poziomie 201 mld jenów prognozowanego przez analityków.

Foto: Suzuki

Suzuki jest przede wszystkim czwartym producentem samochodów w Japonii, ale firma sprzedała 2,85 mln pojazdów na całym świecie w ciągu ostatniego roku (do do marca). Oznacza to spadek o 14% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

W Indiach, gdzie Suzuki ma najwięcej odbiorców poza Japonią (poprzez swój udział większościowy w Maruti Suzuki India Ltd.), producent sprzedał 1,44 mln sztuk, co oznacza spadek o 18% w stosunku do roku poprzedniego. Na Indie przypada nieco ponad połowa światowej sprzedaży samochodów Suzuki.

Suzuki w dużej mierze wznowiło pełną produkcję samochodów i motocykli w Japonii w tym tygodniu. Również Maruti, najlepiej sprzedający się producent samochodów w Indiach, uruchomił ponownie produkcję krajową po gwałtownym spadku popytu i restrykcjach związanych z pandemią koronawirusa i finalnie zamknięciu fabryk w marcu.

%d bloggers like this: