Czy Kawasaki buduje turbodoładowanego krążownika? To może być Vulcan H2!

Na japońskim renderingu widać silnik Kawasaki Ninja w ramie cruisera. Przypadek? Nie sądzę.

Dzięki sukcesowi doładowanego Kawasaki, wydaje się naturalne, że japoński producent będzie chciał wydoić wszystko co się da z jednego z najpotężniejszych i zarazem najbardziej przyjaznych użytkownikom silników na świecie.

Fot. Kawasaki Vulcan H2 / Young Machine

Plotki pojawiły się w japońskim magazynie Young Machine, który sugeruje, że doładowania seria Kawasaki może już wkrótce wyrosnąć na gwiazdę. Rendering jest co prawda ziarnisty i słabej jakości, ale bez wątpienia mamy do czynienia z maszyną w stylu cruisera i doładowanym sercem.

Motocykl przyjmuje znajomą postawę nawiązującą do obecnego Kawasaki Vulcan, z nisko osadzonym siedzeniem i schludnie wyglądającą czaszą reflektora. Co prawda silnikiem H2 w ramie parametry techniczne motocykla będą zapewne słabsze od innych doładowanych motocykli z serii Kawasaki, ale to przecież nie problem.

Prawdopodobnie możemy spodziewać się mocy około 20 KM poniżej nowego Z H2, chociaż nadal będzie to jeden z najpotężniejszych dostępnych obecnie cruiserów, a perspektywy tej maszyny są naprawdę obiecujące.

Czy rzeczywiście zobaczymy ten motocykl za jakiś czas w wersji produkcyjnej? Zdjęcie to tylko rendering z czasopisma, które nie ma bezpośredniego związku z żadnym producentem motocykli. Young Machine jest oczywiście bardzo blisko tych, którzy pracują w branży i bez wątpienia mają dobre źródła, o czym już wielokrotnie się przekonaliśmy. Czy Vulcan H2 będzie jedną z tych plotek, które są czymś więcej, nie sposób teraz przewidzieć. Ale na pewno byśmy chcieli, prawda?

%d bloggers like this: