Zapomniany przez właściciela… Nowy egzemplarz Ducati 996R w fabrycznej skrzyni!

W 2001 roku włoska marka Ducati zaprezentowała limitowaną wersję swojego flagowego superbike’a – 996R. Przedrostek R, w skrócie Racing, oznaczał imponującą listę fabrycznych ulepszeń. Maksymalna moc silnika wynosi 136 KM przy 10200 obr./min, a szczytowy moment obrotowy 105 Nm przy 8000 obr./min. Układ hamulcowy wspiera się na czterotłoczkowych zaciskach Brembo.

Fot. motoridersuniverse.com

W sumie wyprodukowano tylko 500 egzemplarzy, każdy oczywiście oznaczony metalową tabliczką znamionową z numerem limitowanej serii. Jeden z nich, o numerze seryjnym 390 (VIN – ZDMH200AA1B013847), został znaleziony w San Diego w idealnym stanie i fabrycznym pudle! Superbike nigdy nie został nawet zarejestrowany.

Fot. motoridersuniverse.com

Historia tego znaleziska jest nietypowa. Na początku nowego tysiąclecia ktoś umieścił w specjalistycznej firmie skrzynię z nowym Ducati 996R. Jednakże, z niewiadomego powodu, nigdy nie wrócił po swoją własność.

Fot. motoridersuniverse.com

Zgodnie z zapisami umowy dotyczącymi warunków przechowywania tego typu rzeczy, po pewnym czasie, jeśli klient przestanie płacić za usługi i nie zabierze pojazdu, staje się ona własnością firmy, co nastąpiło w 2012 roku. Po uzyskaniu prawa do Ducati 996R przez firmę świadczącą usługi magazynowe, maszyna została wystawiona na sprzedaż i znalazła nabywcę za 24 900 dolarów.

Fot. motoridersuniverse.com

Motocykle Ducati z linii 916/996/998 stały się kultowe jeszcze za życia i nadal są uważane za jedne z najpiękniejszych i najbardziej zaawansowanych supermotocykli w historii, dlaczego wylicytowaną cenę można uznać za bardzo dobrą.

Fot. motoridersuniverse.com

Co ciekawe, maszyna odnaleziona w USA jest w europejskiej specyfikacji, o czym świadczy prędkościomierz oznaczony w kilometrach. Teraz wybaczcie, idę jeszcze raz do piwnicy dziadka, przejrzeć stare pudła i kartony.

%d bloggers like this: