Trójkołowiec jak pies nordyckiej bogini zaświatów

Trójkołowiec na bazie Harleya nie jest zwykłym pojazdem. Zbudowany przez Barghest Motive powstał na bazie silnika 1200 cm3 z 2009 roku. Była to oczywiście jednostka V2 zaczerpnięta od Harleya-Davidsona. Dwa koła z przodu i jedno z tyłu, to definicja Yamahy Nikien, ale GARMR.003 ma zupełnie inny wygląd. W zasadzie to wygląda jak stary traktor Ursusa.

Fot. Barghest Motive

Nazwa nie jest przypadkowa. Garm to piekielny pies nordyckiej bogini zaświatów Hel, córki Lokiego. Strażnik bram królestwa umarłych. Podczas Ragnaroku Garm miał stoczyć walkę z Tyrem, bogiem wojny i bitwy, w której obaj przeciwnicy mieli pozabijać się nawzajem. Według niektórych opisów Garm ma czworo oczu. Jego motocyklowa wersja ma tylko parę.

Fot. Barghest Motive

Nie znamy wielu szczegółów dotyczących tej maszyny. Wiemy, że układ jezdny został skonstruowany w taki sposób, aby możliwe było przechylanie się w zakrętach. Tylne zawieszenie bazuje na klasycznym monoshocku. Nadwozie zostało zbudowane wokół podwozia, całość prac zajęła 18 miesięcy.

Fot. Barghest Motive

To, co naprawdę wyróżnia pojazd ekipy Barghest, to nietypowe nadwozie. Karoseria jest w całości z włókna węglowego, a nie ciężkiej stali. Uwagę zwraca duży, w zasadzie toporny kształt z ogromnym grillem i zestawem świateł HID z przodu. Też macie wrażenie, że wraca moda na kanciaste modele? Być może to wina terenowego pojazdu Elona Muska.

Fot. Barghest Motive

Kulminacją idiosynkratycznego nadwozia jest minimalistyczne siodło w stylu bobbera z ciekawym siedziskiem. Również oprzyrządowanie zostało zatopione w nadwoziu tuż przed siedzeniem.

Fot. Barghest Motive

Inne detale to aftermarketowy wydech, niestandardowe lusterka, para 12-ramiennych felg i zespół tarcz z H-D. Tylko pas napędowy rodem z Milwaukee jakoś nie pasuje do tego potwora.

Fot. Barghest Motive
%d bloggers like this: