Harley-Davidson Bronx i Pan America opóźnione!

Harley-Davidson opóźni pojawienie się dwóch swoich nowości, czyli przygodowego Pan-America i nakeda o gangsterskiej nazwie Bronx. Oba modele mogą pochwalić się nowym, chłodzonym cieczą silnikiem i miały pierwotnie zostać wprowadzone na rynek w 2020 roku.

Fot. Harley-Davidson Bronx

Jeszcze do niedawna data premiery widniała na oficjalnej stronie amerykańskiego producenta, następnie zniknęła i pojawiła się już nowa, późniejsza. Teraz możemy dowiedzieć się, że motocykle trafią do odbiorców dopiero w przyszłym roku.

Opóźnienie i premiera przeniesiona na 2021 rok prawdopodobnie spowodowana jest zmianą kierownictwa wyższego szczebla, przede wszystkim chodzi o dotychczasowego prezesa firmy Matta Levaticha. Jednocześnie zrezygnowano z programu „More Roads to Harley-Davidson”, który de facto zrodził nowe modele, na rzecz planu „Rewire”.

Fot. Harley-Davidson Pan America

Do tego dochodzi jeszcze opóźnienie wynikające z obecnej pandemii koronawirusa, która dotknęła producentów na całym świecie. BMW, KTM i Husqvarna ogłosiły już, że nie będą uczestniczyć w targach EICMA oraz Intermot na jesieni, a jest to czas, kiedy producenci prezentują nowe modele. Lista marek, które wycofają się z jesiennych imprez, będzie na pewno dłuższa.

Trzecia sprawa to zasoby magazynowe. Producenci będą hamować nowe modele, żeby wyprzedaż dotychczasowe bez straty i obniżek cen.

%d bloggers like this: