Kolejna koncepcja motocykla Shotaro Kanedy z kultowego anime „Akira”. Jeździłbyś?

Chiński designer James Qiu, opracował intrygującą koncepcję, która powinna zwrócić Waszą uwagę, a już na pewno jeśli jesteście fanami kultowego anime „Akira” w reżyserii Katsuhiro Otomo.

Fot. James Qiu

Co jest interesującego w tej koncepcji? Qiu wykorzystuje do napędu tylnego koła typowy silnik spalinowy, a nie fotony czy jakiś futurystyczny pierwiastek. Przednie koło również posiada napęd, ale w tym przypadku pary silników elektrycznych. Pojazd opiera się na ramie kratowej z układem wydechowym typu Termignoni.

Niektóre elementy koncepcji są wyraźnie inspirowane przez Ducati XDiavel. Myślicie, że ten pojazd mógłby rzeczywiście zaistnieć? W końcu futurystyczna maszyna z filmu „Tron” jeździ i ma się całkiem dobrze. Zresztą motocykl filmowego bohatera „Akiry” czyli Shotaro Kanedy, również został już zbudowany. Istnieje nawet kilka replik.

Fot. James Qiu

Jedna z najciekawszych mierzy 2947 mm długości, 1171 mm wysokości i 831 mm szerokości. Jego rozstaw osi to 2194 mm, a waga – 154 kg. Motocykl osiągał maksymalną moc 200 KM przy 12 000 obr./min. Jednoślad ma oba koła napędzane za pomocą prądu. Elektryczność jest jednak wytwarzana przez silnik spalinowy. Pojazd został wyposażony w komputerowo sterowany ABS, nawigację, radar i odtwarzacz CD. Możecie go zobaczyć w poniższym filmie.

%d bloggers like this: