Wideorejestrator dla motocyklistów? To powoli staje się konieczność…

Zapis wideo z wypadku jest najlepszym argumentem, który pozwala rozstrzygnąć, kto jest rzeczywistym sprawcą kolizji. Motocykliści montują kamery najczęściej na kaskach, niekiedy na elementach kierownicy, ale zazwyczaj są to kamery sportowe. Ale dlaczego właściwie nie użyć wideorejestratora, który jest wyspecjalizowany i przeznaczony do tego zastosowania?

Jeśli rozglądacie się za takim urządzeniem, powinniście zapoznać się z Mio MiVue M760D. W zasadzie jest to zestaw dwóch kamer przeznaczonych dla właścicieli silnikowych jednośladów.

Fot. mio.com

Urządzenie zapewnia wysoką jakość obrazu niezależnie od pory dnia. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wielosoczewkowej szklanej optyki F 1.6 oraz wysokiej jakości matrycy Sony STARVIS CMOS. Dzięki niej nagrania będą wyraźne i uchwycą każdy szczegół. Pomocny w tym aspekcie jest również rzeczywisty kąt widzenia wynoszący 130 stopni.

Dodatkowo kamery wideorejestratora zapisują obraz w rozdzielczość Full HD 1080p przy 30 klatkach na sekundę w technologii H.264. Oznacza to po prostu mniejsze pliki, dzięki czemu użytkownik nie odczuje dyskomfortu związanego z brakiem pamięci na karcie.

Wyposażenie MiVue M760D w moduł GPS, który zapisze datę, godzinę i lokalizację rejestracji pozwoli uwiarygodnić nagranie w momencie, kiedy będzie trzeba użyć go jako dowodu po ewentualnym zdarzeniu drogowym. Wbudowany moduł WIFI umożliwi szybsze synchronizowanie kamer z telefonem komórkowym.

Fot. mio.com

Obsługa urządzenia możliwa jest dzięki aplikacji MiVue Pro. Użytkownicy mogą ściągnąć filmy, dzielić się nimi ze znajomymi lub prowadzić transmisję na z trasy (na żywo). Kamera od Mio zawiera kartę pamięci o pojemności 32 GB. Wideorejestrator jest oczywiście wodoszczelny i może pracować w temperaturach od -10 do 60°C.

Czy kamera opracowana z myślą o motocyklistach sprawdzi się lepiej niż model uniwersalny? Spróbujemy się tego dowiedzieć. Zaglądajcie na Inforiders.pl. Tymczasem więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajdziecie się pod adresem www.mio.com/pl.

%d bloggers like this: