Bądź jak Bond, James Bond. Triumph Scrambler 1200 XE w wersji szpiegowskiej

Premiera 25. filmu o przygodach Jamesa Bonda, zatytułowanego „No Time to Die”, zaplanowana została na listopad bieżącego roku. Jak w przypadku wszystkich filmów o Bondzie, dużo uwagi będzie poświęconej samochodom i motocyklom, którymi jeździ agent Jej Królewskiej Mości.

Fot. Scrambler 1200 Bond Edition / Triumph

Podczas gdy pojazdy czterokołowe mają zazwyczaj większe znaczenie w filmach z serii, motocykle rutynowo są wciąż ważną, zdecydowanie bardziej przygodową częścią widowiska. Tym razem w filmie uczestniczy Triumph Scrambler 1200 XE, a z tej okazji brytyjska marka wyszykowała specjalną edycję motocykla, dla każdego potencjalnego agenta brytyjskiego wywiadu – oczywiście o ile stać go na zakup jednośladu.

Scrambler 1200 Bond Edition jest w zasadzie standardowym Scramblerem 1200 XE – przynajmniej jeśli chodzi o silnik, czyli 1200 cm3 pojemności, chłodzenie cieczą oraz 87 KM. Motocykl posiada również te same 21/17-calowe koła, zawieszenie do jazdy długodystansowej, elektronikę, deskę rozdzielczą i elementy sterowania. Inny jest tylko wygląd.

Fot. Scrambler 1200 Bond Edition / Triumph

Triumph zamaskował motocykl dla agenta wywiadu czarnym jak smoła kolorem. W tej barwie wykończono m.in. błotniki, widelec, wahacz, osłonę zbiornika paliwa. Firma zadbała też o ciemniejszy kolor silnika a żeby jakoś przełamać ten mrok, dodano kilka złotych akcentów.

Pojawiło się również kilka solidniejszych dodatków, w tym światła przeciwmgielne, nierdzewny grill reflektora, wyprofilowany zbiorniczek przedniego hamulca, wydech Arrow i karbonowe wykończenia.

Fot. Scrambler 1200 Bond Edition / Triumph

Triumph zapewnił sobie również prawa do logo, co zaowocowało dwoma znakami 007 na motocyklu. Pierwszy znajduje się na tabliczce umieszczonej na wydechach. Drugi jest wyhaftowany na siedzisku. Każdy egzemplarz jest również numerowany, a szczęśliwi nabywcy dostaną paczkę gadżetów podpisaną przez Nicka Bloora, dyrektora generalnego Triumpha.

Cenny jeszcze nie podano, ale wiadomo, że na świecie pojawi się zaledwie 250 agentów, którzy zostaną przyjęcie w poczet właścicieli szpiegowskich wersji Triumpha. Numer 007 z limitowanej serii zostanie zachowany przez firmę.

Fot. Scrambler 1200 Bond Edition / Triumph
%d bloggers like this: