Zbliża się lato i chciałbyś pojeździć na plaży? Zobacz customa H-D, który jest do tego stworzony

Od początku ubiegłego stulecia, kiedy pojazdy silnikowe na dwóch i czterech kołach stały się powszechne, ludzie próbowali ścigać się nimi gdziekolwiek i kiedykolwiek pozwalały na to warunki. Również na słonecznych, piaszczystych plażach całego świata.

Fot. Store Build

Australia jest jednym z miejsc, w którym ten sport najpierw wystartował, a potem pozostał na całe pokolenia, ponieważ już w 1917 roku ludzie ścigali się na plażach.

Fot. Store Build

Chyba już domyślacie się, co jest najlepszym sposobem dla dealera Harley-Davidson z siedzibą w Adelajdzie w Australia Południowa, aby uhonorować tę długą tradycję? To oczywiście hołd wyścigów na plaży w konkursie Harley King of Kings.

Fot. Store Build

Motocykl nosi mało dumne miano Store Build (w wolnym tłumaczeniu oznacza to „zbudowany w sklepie”), i był jednym z 15 projektów dealerów H-D, którzy wzięli udział w niedawno zakończonym konkursie (wygrał go meksykański Apex Predator).

Fot. Store Build

Wykonany na bazie modelu, 48 czyli Forty Eight, ze względu na swój „klasyczny wygląd i czyste linie”, Store Build ma być ukłonem w stronę Harleya-Davidsona F z 1923 roku, jednego z dawnych plażowych zawodników.

Fot. Store Build

Pomysł Blaira Freetha, dyrektora dealera z Adelaide Harley-Davidson Bike Works, najwyraźniej wypalił, chociaż nie na tyle, żeby zdobyć Koronę Królów. Efekt maszyny przeznaczonej do wyścigów plażowych został osiągnięty poprzez dodanie kilku niestandardowych części, w tym nowego zestawu kół, owiewki do reflektorów zaczerpniętej z FXDLS, nowego układu wydechowego i oczywiście niestandardowego malowania.

Fot. Store Build

Rywalizacja Harley-Davidson King of Kings zakończyła się w kwietniu bieżącego roku. O zwycięstwo walczyło 15 dealerów, których projekty znalazły się we wcześniejszym konkursie Battle of the Kings. Każdy z nich oparty był na motocyklu Harley-Davidson, a warunkiem dopuszczenia do rywalizacji było nieprzekroczenie budżetu 6000 euro oraz legalności pojazdu na drogach.

%d bloggers like this: