Matrix Alpha Pro to kask gotowy do działania w wielu różnych sytuacjach

Jeśli szukasz jednego kasku, którego możesz użyć do jazdy ulicznej, motocrossowej, na szybkim torze, a także podczas długiej, przygodowej trasy, Matrix jest dla Ciebie. Producent twierdzi, że jest to kask „ultra modułowy”. No dobrze, ale co to oznacza?

Fot. matrixhelmets.com

Chodzi o możliwości adaptacyjne Matrixa Alpha Pro. To użytkownik decyduje, czy będzie używał wariantu zamkniętego, szczękowego (z goglami), czy może otwartego. Do tego Matrix posiada regulowany tylny spoiler Aero Wing. Ma to na celu poprawę stabilności i zmniejszenie oporów powietrza, hałasu oraz turbulencji przy dużych prędkościach.

Jest też coś, co firma nazywa Super Ventilated Respo Mask, czyli maska filtrująca, która wbudowana jest w kask, ale może być zdjęcia. Została ona zaprojektowana w taki sposób, aby odfiltrowywać pyły, sadze, brud i cokolwiek innego, czego nie chcemy wdychać.

Skorupa kasku została wykonana z karbonu, posiada również homologację ECE i DOT oraz lampkę na tylnej części, która ma za zadanie migać w razie wypadku.

Fot. matrixhelmets.com

Pierwsza seria Matrixa będzie wynosić tylko 1500 sztuk. Producent przyjmuje już wstępne zamówienia. Trzeba podać swój adres e-mail, a następnie skonfigurować kask. Na obecnym etapie klienci nie płacą jeszcze zaliczki. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie https://www.matrixhelmets.com

Miejmy nadzieję, że Matrix nie skończy jak Skully…

%d bloggers like this: