Dziewczyna, która kocha malować motocykle

Noémie Marmorat jest artystką i projektantką produktów o bogatym portfolio. Najciekawsze jest to, że piękna dziewczyna znad Sekwany nie maluje kwiatów czy urokliwych krajobrazów. Woli stalowe maszyny, a najbardziej motocykle.

Fot. Facebook/Gasoline MAAB @gasolineMAAB

Noémie rysuje wszystkie rodzaje pojazdów mechanicznych, w tym motocykle, samochody, samoloty i łodzie, od których wziął się również pseudonim artystki, pod którym jest najbardziej znana: Gasoline MAAB. Skrót bardzo łatwo rozszyfrować. Oznacza po prostu „Motocykle, Samoloty, Samochody, Łodzie” ( ang. Motorcycles, Aircraft, Automobiles, Boats).

Fot. Facebook/Gasoline MAAB @gasolineMAAB

Noémie Marmorat ma 26 lat, natomiast zawodowo zajmuje się projektowanie produktów. Rysunkiem interesuje się od najmłodszych lat, zaś jako Gasoline MAAB działa od dwóch lat, kiedy to narysowała pierwszy motocykl swojego brata (Kawasaki Ninja 300).

Fot. Facebook/Gasoline MAAB @gasolineMAAB

Styl rysowania młodej Francuzki bazuje na jak najwierniejszym oddaniu detali i obrazie maksymalnie zbliżonym do rzeczywistości. Bardzo dużo czas poświęca na obserwacje i refleksje zjawiska interakcji światła z materiałami. Rysunki Noémie wykonywane są cienkopisami, markerami i innymi narzędziami Posca (ta marka wykonuje na przykład markery z farbą plakatową).

Fot. Facebook/Gasoline MAAB @gasolineMAAB

Trzeba przyznać, że te obrazki ogląda się bardzo przyjemnie, podobnie jak samą Noémie. Jak oceniacie prace artystki? Jeśli chcecie obejrzeć ich więcej, zajrzyjcie pod poniższy adres (fanpage artystki): https://www.facebook.com/gasolineMAAB/

%d bloggers like this: