Zabezpieczenie do motocykla, które wygląda jak pasek do spodni

Producent zamków i blokad rowerowych LiteLock zaprojektował i sprzedaje zapięcie specjalnie dla motocykli. Blokada posiada certyfikat Sold Secure Gold, ale wygląda jak elastyczna opaska, która nie jest w stanie oprzeć się nawet nożyczkom. Pozory mogą mylić, bo opaska posiada stalowy rdzeń.

Fot. Litelok Moto 108

LiteLok ma długość jednego metra i waży 1,45 kg. To sporo, ale ekwiwalent tego zabezpieczenia posiadający ten sam certyfikat bezpieczeństwa, za to wykonany w technologii stalowego łańcucha, waży od 2 do 6 kilogramów. Różnica jest spora.

LiteLok nie rysuje również felg, co łańcuchom (nawet w owijkach) potrafi się zdarzyć. Długość może być większa, bo dostępne są również wydłużone warianty. Obudowę zamka wykonano z odpornej na wiercenie, hartowanej stali stopowej z nitami wykonanymi z wzmocnionej stali nierdzewnej. Sama taśma jest opatentowana. Standard Boaflexicore to stop o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie i przecinanie.

Profesor Neil Barron, projektant zamka, powiedział: “Większość sprzedawanych zabezpieczeń motocyklowych o skali Secure Gold jest uciążliwa, ciężka i niepraktyczna, co jest problemem dla każdego motocyklisty. Litelok Moto 108 odpowiada na potrzebę optymalnego zabezpieczenia, ale łączy je z lekkością i elastycznością”.

Na naszym rynku LiteLok w wersji motocyklowej nie jest jeszcze dostępny. W Anglii kosztuje obecnie ok. 120 funtów (614 zł). Na koniec mała uwaga. Na YouTube można bez problemy znaleźć wcześniejsze modele LiteLok o podobnym standardzie zabezpieczenia. Niestety nie wygląda to za dobrze… Zobaczcie sami.


Źródło: YouTube / LockPickingLawer

%d bloggers like this: