Wyjątkowy Harley-Davidson LiveWire trafił na aukcję. Cały dochód zostanie przeznaczony na walkę z COVID-19

Jeśli lubisz jeździć na motocyklach, ale chcesz pozbyć się produktów spalania benzyny, elektryczny Harley-Davidson LiveWire stanowi mocny, aczkolwiek kosztowny sposób, żeby dołożyć swoją cegiełkę dla wspólnego dobra.

Jeśli masz środki i chcesz pomóc w kryzysie koronawirusowym, ten konkretny egzemplarz LiveWire czeka na Ciebie. Jest to jednorazowa akcja, która pojawiła się w domu aukcyjnym Bonhams, a cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz United Way’s COVID-19 Community Response and Recovery Fund.

Fot. Harley-Davidson LiveWire / Bonhams

Motocykl, który nie został jeszcze zbudowany, będzie numerem 500 wśród modeli LiveWire z pierwszej edycji „First Strike”. Znajdzie się na nim pokazany powyżej schemat malowania łączący szarości z jasnozielonymi paskami. Specjalny egzemplarz będzie wyposażony w pełny katalog akcesoriów z włókna węglowego, w tym tylną osłonę, owiewkę i wykończenie zbiornika. Podpisy rodziny Davidsonów będą ozdobą motocykla, a wspomniane połączenie kolorów i wykończenie będzie unikalne dla tego pojedynczego Harleya.

W cenę wliczony jest… bilet lotniczy i zakwaterowanie, aby zwycięzca mógł osobiście odebrać motocykl w głównej siedzibie Harleya-Davidsona. Szczęśliwy nabywca oraz osoba towarzysząca będą mogły także zwiedzić obiekty Harleya, w tym muzeum i archiwa.

Aukcja już trwa, a zakończy się 26 maja. Podczas gdy cena standardowego LiveWire zaczyna się od około 30 tys. dolarów, Bonhams szacuje, że sprzeda specjalny egzemplarz za kwotę od 35 do 45 tys. dolarów. W chwili obecnej cena wynosi 38 tys. dolarów.

%d bloggers like this: