Blisko 3 mln złotych dla warszawskiej policji na motocykle BMW

Dokładnie 2,7 mln złotych. Tyle chce wydać stołeczna policja na zakup nowym motocykli. Będą to doposażone egzemplarze BMW R 1250 RT.

Motocykle do Warszawy przyjadą z Gdyni, a dokładnie od firmy Zdunek Premium, która może poszczycić się 38-letnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej. Zdunek Premium jest również jednym z największych dealerów BMW na Wybrzeżu.

Fot. BMW R1200RT

Dla warszawskich policjantów motocykle BMW nie będą nowością, ponieważ od czterech lat użytkują dziesięć egzemplarzy BMW 1200 RT. W 2016 roku pojazdy zostały zakupione w ramach przygotowań do „Szczytu NATO”. Motocykle zostały specjalnie przygotowane przez niemiecką do służby w Policji. BMW R1200RT w wersji MONACHIUM jest maszyną, którą wykorzystuje większość policji w Europie.

Nowy nabytek, czyli BMW 1250 RT, dysponuje systemem zmiennych faz rozrządu BMW ShiftCam, który zapewnia płynność i komfort jazdy. W ramie jednośladu znajduje się dwucylindrowy silnik bokser o pojemności 1250 cm3 i mocy 100 kW (136 KM). Standardowa wersja kosztuje 76 000 złotych. Oczywiście egzemplarze dla policji zostaną dostosowane zgodnie z wymogami służb. Do warszawskiej drogówki pojazdy trafią w ciągu najbliższych tygodni, chociaż dealer ma czas na realizację zamówienia do grudnia 2020.

Fot. BMW R1200RT
%d bloggers like this: