Honda zapowiada automatyczną integrację z systemem Android dla rodziny Gold Wing

Honda GL 1800 Gold Wing była pierwszym i jak dotąd jedynym motocyklem na świecie, który został wyposażony w Apple CarPlay, co nastąpiło w 2017 roku (interfejs umożliwiający korzystanie z wybranych funkcji iPhone’a przy pomocy ekranu samochodu/motocykla). Integracja z technologią Android auto była tylko kwestią czasu.

Fot. Honda

Bez dodatkowych kosztów klienci posiadający telefony z systemem Android 5.0 lub nowszym i aplikacją Android Auto będą mogli korzystać z wielu opcji i możliwości. Między innymi słuchania muzyki, rozmów telefonicznych i wiadomości tekstowych. W trakcie jazdy potrzebne będzie również połączenie z zestawem słuchawkowym Bluetooth. Aktualizacja oprogramowania pojawi się już w połowie czerwca i będzie dostępna dla aktualnej generacji Złotego Skrzydła (czyli motocykli wyprodukowanych po 2018 roku)

Informacja została ogłoszona przez Hondę America, ale nie widzimy powodu, dla którego ta funkcja miałaby nie być dostępna w Europie. Następnym krokiem ma być wprowadzenie Androida również dla platformy Africa Twin.

Fot. Honda

Jakie są największe zalety Apple CarPlay i Android Auto? Na przykład odzwierciedlenie ekranu smartfona bezpośrednio na desce rozdzielczej motocykla, dzięki czemu nie musisz już korzystać z uchwytu na smartfon podczas korzystania z urządzenia, przykładowo nawigacji. Można też przesyłać strumieniowo muzykę z YouTube, pozostawiając telefon bezpiecznie schowany w kieszeni.

%d bloggers like this: