Kochasz zabytkowe motocykle wojskowe, ale Cię nie stać na własny? Możesz kupić replikę od Mash

Brytyjski Mash wprowadza stylizowany na zabytkowy motocykl Desert Force 400. Maszyna jest wyposażona w chłodzony powietrzem jednocylindrowy silnik o pojemności 397 cm3 i mocy 27 KM. Jednoślad został również pomalowany na odcień używany przez amerykańską armię w latach 50. i 60. ubiegłego wieku.

Fot. Mash Deser Force 400

Klasyczne motocykle z nadwoziem wojskowym to rzecz cenna dla entuzjastów wojskowości, a wiele znaczących marek ma w swojej historii modele, które powstawały na przestrzeni kilku dekad. Teraz pochodzący z Wysp Brytyjskich Mash prezentuje swoja wizję tego, jak powinien wyglądać motocykl inspirowany wojskowością.

Fot. Mash Deser Force 400

Motocykl jest pomalowany na beżowo, natomiast układ wydechowy Deser Force 400 wykończono w odcieniu matowej czerni. Oldshoolowe elementy to również charakterystyczna tablica umieszczona na błotniku, imitująca rejestracje z okresu drugiej wojny światowej, oraz stalowy stelaż z miejscem na dołączony do zestawu kanister i płócienną torbę.

Fot. Mash Deser Force 400

Do tego dochodzi klasyczny przedni reflektor umieszczony za osłoną, szprychowe koła, czy tradycyjne siodło ze sprężynową amortyzacją, a w zasadzie aż dwa. Wszystkie wystylizowane elementy pasują do całości.

Fot. Mash Deser Force 400

W ramie Mash Deser 400 znajduje się wspomniany, chłodzony powietrzem jednocylindrowy silnik o pojemności 397 cm3 i mocy 27 KM. Nie jest to dużo, ale przecież ten pojazd nie służy do odkręcania na prostej i zabawy w ciasnych winklach.

Fot. Mash Deser Force 400

Styl retro zobowiązuje, ale nie kosztem bezpieczeństwa, dlatego Deser Force 400 ma ABS i solidną tarczę hamulcową o średnicy 280 mm (przód). Mash zbuduje tylko 103 egzemplarze, z czego 30 zostanie dostarczony na rynek niemiecki w cenie 5 395 euro.

Fot. Mash Deser Force 400
%d bloggers like this: