Ducati rozpoczyna zbiórkę funduszy w ramach akcji #raceagainstCovid

Ducati rozpoczyna #raceagainstCovid (czyli „wyścig przeciwko Covid”), zbiórkę funduszy organizowaną przez firmę z Borgo Panigale na rzecz Polikliniki Sant Orsola w Bolonii. Jest to duma obszaru Bolonii i jeden z największych szpitali we Włoszech. W ten sposób Ducati chce przyczynić się do walki przeciwko Covid-19 i robi to w sposób wyjątkowy dla siebie – poprzez potężne wyzwanie, utworzenie zespołu, dzielenie się wspólnym celem oraz patrzenie w przyszłość.

Fot. Ducati

W tym celu Ducati zgromadziło całą swoją rodzinę – pracowników z centrali w Bolonii, ze wszystkich oddziałów na świecie, z klubów DOC, dealerów, dostawców, partnerów, zawodników, motocyklistów i entuzjastów – aby zaoferować solidne wsparcie dla tych, którzy dzień w dzień pracują na linii frontu, walcząc o zdrowie i bezpieczeństwo ludności.

Celem jest zgromadzenie – do czerwca 2020 – funduszy niezbędnych do sfinansowania instrumentów, badań oraz pracowników Polikliniki S. Orsola, których celem jest wyłączna opieka nad pacjentami zdrowiejącymi z Covid-19.

Członkowie Zarządu Ducati rozpoczęli zbiórkę funduszy, a w ślad za nimi poszło wielu pracowników. Zebrana kwota została zdublowana przez firmę, łącznie sięgając poziomu 100 000 Euro. Od takiej kwoty rozpoczęła się zbiórka #raceagainstCovid.

Fot. Ducati

Dorzucenie własnej cegiełki w zbiórce jest łatwe. Jeżeli chcesz zrobić to za pomocą karty płatniczej, po prostu odwiedź stronę na platformie GoFundMe, która dostępna jest również w aplikacji mobilnej. Jeżeli wolisz przelew bankowy, zrealizuj go na konto Szpitala (IBAN IT68E0306902480100000300027), wpisując w tytule cel, czyli „dotacja na raceagainstCovid”. Dotacje spływają bezpośrednio do Szpitala Uniwersyteckiego Policlinico di S. Orsola w Bolonii.

A może polski dystrybutor Ducati przygotowałby podobną akcję, w której moglibyśmy wesprzeć któryś z naszych, polskich szpitali? Chętnych na przekazanie wsparcia na pewno byłoby więcej.

Źródło: Ducati Polska

%d bloggers like this: