Romet walczy z koronawirusem. Właściciel marki zakupił sprzęt medyczny dla szpitala

Rosnąca skala zachorowań na COVID-19 daje sygnał jak ważna jest wczesna diagnostyka, rozpoznanie wirusa i szybki monitoring danych, parametrów zdrowotnych osób z podejrzeniem COVID-19. To wyzwanie, przed którym stanęły szpitale w całej Polsce. Takie potrzeby miał również szpital w Dębicy – na tę potrzebę zareagował Romet.

Właściciel marki, firma Arkus & Romet Group, zakupiła niezbędny w diagnostyce aparat USG z głowicami, który pozwala na badanie, wykonanie USG płuc, co w dobie koronawirusa jest konkretnym narzędziem wczesnej diagnostyki płuc. Sprzęt został już zainstalowany i służy mieszkańcom w profilaktyce i leczeniu.

Fot. romet.pl

Dodatkowo Romet przekazał jednostce medycznej opaski telemedyczne, które są kluczowe w diagnostyce COVID-19 u osób z podejrzeniem o zakażenie wirusem, ponieważ pozwalają na monitorowanie funkcji życiowych pacjenta zdalnie, bez konieczności bezpośredniego kontaktu personelu medycznego.

– Profesjonalny sprzęt i szybka diagnoza w profilaktyce są bardzo ważne, w zasadzie to podstawa w walce z COVID-19, sprzęt konieczny. Zakupione przez firmę Arkus & Romet Group opaski telemedyczne i aparat USG do diagnostyki płuc, to sprzęt, który był bardzo potrzebny naszemu szpitalowi. W tym trudnym czasie, wsparcie, pozytywna reakcja na potrzeby szpitala jest ważna, bo daje poczucie, że możemy na siebie tu na miejscu, lokalnie wzajemnie liczyć – podkreśla Dyrektor Szpitala Przemysław Wojtys.

Dla szpitala to istotne zabezpieczenie odpowiedniej ilości sprzętu pomiarowego, bo stosowanego w izolatkach może zabraknąć w sytuacji rozprzestrzenienia się epidemii. W sytuacji zagrożenia epidemicznego każda pomoc się liczy. Możemy tylko napisać, że szanujemy Arkus & Romet Group za te działania.

Źródło: Romet

%d bloggers like this: