Koncepcyjna Honda CB4X zbliża się do produkcji seryjnej

Honda zgłosiła patent na czterocylindrowy motocykl sportowo-turystyczny na bazie CB650R. Wydaj się, że CB4X Concept, który podziwialiśmy podczas EICMA w ubiegłym roku, nie jest już tylko studium projektowym. Prawdopodobnie dobre oceny przekonały chłopaków z Hondy do pójścia o krok dalej w procesie rozwoju nowego modelu.

Fot. Honda CB4X

To oczywiste, że Honda nie ma obecnie motocykla, który pasowałby do klasy sportowo-turystycznej. VFR800X jest dość stary, a poza nim japoński producent nie ma modelu, który mógłby konkurować z takimi maszynami jak Yamaha Tracer 700.

Fot. Honda CB4X

Opatentowana konstrukcja wygląda bardzo podobnie do tego, co widzieliśmy w listopadzie 2019 roku na EIMCA – wyprostowana pozycja do jazdy, szeroka kierownica, regulowana szyba i silnik CB650R oraz ikoniczne wydechy, są dowodem na to, że mówimy właśnie o CB650.

Fot. Honda CB4X

Jeśli dojdzie do produkcji seryjnej, prawdopodobnie jednostka będzie dysponować mocą około 95 KM i kosztować 9-10 tys. euro. W tej cenie nowość Hondy znajdzie się gdzieś pomiędzy Tracerem 700 a BMW F900XR.

Fot. Honda CB4X
%d bloggers like this: