Założyciel Alpinestars zmarł w wieku 91 lat

Sante Mazzarolo zmarł po długiej chorobie. Włoski wizjoner założył firmę na początku lat 60. ubiegłego wieku. Nazwa przedsiębiorstwa pochodzi od włoskiego słowa stelle alpine, co w tłumaczeniu na język angielski oznacza alpine stars (alpejskie gwiazdy).

Fot. Sante Mazzarolo

Alpinestars początkowo produkowała obuwie narciarskie i wspinaczkowe, jednak szybko skupiła się na butach do motocrossu. W latach 90. rozpoczęto produkcję wszelkiego rodzaju odzieży ochronnej, od rękawiczek i kurtek, po pełne skórzane kombinezony motocyklowe. W latach 1991–1996 sprzedawano też rowery górskie sygnowane marką Alpinestars.

Obecnie włoska firma produkująca ubiory ochronne przeznaczone dla sportów motocyklowych i wyścigów samochodowych (Moto GP, Motocross, Formuła 1 oraz NASCAR) jak również sportów ekstremalnych, zarządzana jest przez Gabriele Mazzarolo, syna Sante Mazzarolo.

„Sante był był innowatorem. Wiedział jak połączyć technologię i design. To dlatego Alpinestars w tak krótkim czasie stała się światową doskonałością w świecie odzieży motocyklowej. Dziękuję Sante za pomoc wzbogacenie naszego regionu i miejsca pracy. Będziemy za nim tęsknić, ale on będzie żył wiecznie w naszej pamięci” – powiedział burmistrz Coste, Claudio Benedos.

Dziś firma posiada biura w Los Angeles i Tokio, ale siedziba oraz główne ośrodki badawcze i laboratoria pozostają w Północnych Włoszech.

%d bloggers like this: