Szczyt buractwa? Zobaczcie poniższy filmik. Bohaterem jest niestety motocyklista

Motocyklowego cwaniactwa na bramkach autostradowych chyba jeszcze nie widzieliśmy. Obejrzyjcie poniższy film. Swoją drogą dziwne, że kierujący motocyklem zaryzykował zniszczenie motocykla i obrażenia (gdyby barierka opuściła się nieco wcześniej) dla niewielkiej kwoty opłaty. Czy ceny na autostradach są aż tak wysokie? Sprawdźmy ile to kosztuje w Polsce.

Fot. YouTube / ViralHog

Bez wątpienia opłaty za autostrady w Polsce są wysokie, chociaż akurat motocykliści płacą najmniej z użytkowników tego rodzaju dróg. Na autostradzie A1 stawka za 1 kilometr wynosi 0,16 zł. Pojazdy motocyklowe zostały zaszeregowane do pierwszej, najtańszej kategorii (wszystkich jest pięć, w przypadku ostatniej cena wynosi 1,6 zł za 1 km).


Źródło: YouTube / ViralHog

Na autostradzie A2 właściciele motocykli płacą 0,2 zł lub 0,4 zł za 1 km (różnica wynika z odmiennego cennika dla dwóch różnych odcinków), natomiast na A4 nie ma stawki za kilometr, bowiem uzależniona jest od typu pojazdu. Również na A4 motocykliści płacą najmniej z wszystkich użytkowników autostrady (5 zł).

A może motocyklista szukał po prostu adrenaliny? Jak oceniacie jego postępek?

%d bloggers like this: