Polaris odnotowuje straty za pierwszy kwartał 2020, ale Indian ma się… dobrze!

Większość gałęzi przemysłu została doświadczona przez globalną pandemię, a sprzedaż motocykli nie jest wyjątkiem (wystarczy spojrzeć na wyniki Harleya-Davidsona). Indian i jego macierzysta firma Polaris od pewnego czasu odnotowują stosunkowo dobre wyniki. Czy to znaczy, że są w jakiś sposób uodpornione na problemy, z którymi boryka się przemysł?

Fot. Inforiders.pl

Dwa dni temu Polaris opublikował swoje sprawozdanie finansowe za pierwszy kwartał 2020 roku. Całkowita sprzedaż spadła o 6 procent w stosunku do 2019 roku, jednak pod parasolem Polaris znajduje się kilka segmentów motorowych. Jeśli uwzględnimy same motocykle, sprzedaż tego typu pojazdów wzrosła w pierwszym kwartale 2020 roku o 7 procent w porównaniu do analogicznego okresu 2019 roku.

Warto pamiętać, że Polaris nie podaje liczby sprzedanych motocykli, w przeciwieństwie do Harleya-Davidsona, co nieco utrudnia ocenę. Nie wiemy również, jaki procent sprzedaży został wygenerowany przez nową rodzinę FTR, co na pewno byłoby ciekawą informacją.

Ponieważ ostatnie tygodnie były bardzo trudne dla branży motoryzacyjnej, całkowity spadek sprzedaży segmentu motorowego na poziomie 6 procent nie wydaje się wcale zły. Jak kształtowała się sprzedaż w poszczególnych krajach? Oto tabela, która nie uwzględnia niestety Polski.

Fot. Polaris
%d bloggers like this: