Niemcy zaostrzają przepisy. Zabierają prawko już po przekroczeniu prędkości o 21 km/h

Co prawda stan epidemiczny nie sprzyja podróżom, ale jeśli będziecie wybierać się za naszą zachodnia granicę, pamiętajcie że od wczoraj (28.04.2020) w Niemczech obowiązują nowe, zaostrzone przepisy dla kierowców.

Fot. Polizei

Najważniejsza zmiana dotyczy przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym. Teraz wystarczy już wynik o 21 km/h wyższy niż na znaku drogowym, żeby stracić prawo jazdy na miesiąc. Do tego dochodzi jeszcze mandat w wysokości 80 euro. Na pozostałych drogach identycznej kary mogą spodziewać się kierowcy, które przekroczą ograniczenie prędkości o 26 km/h.

Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 51 km/h kierowca zostanie ukarany mandatem w wysokości 280 euro i straci prawko na dwa miesiące. Najwyższa kara spadnie na piratów, którzy przekroczą prędkość o ponad 70 km/h, co oznacza utratę prawa jazdy na trzy miesiące oraz mandat w kwocie 600 euro.

A za co zapłacimy najmniej? Zgodnie z nowym taryfikatorem wystarczy przekroczyć prędkość w terenie zabudowanym o 10 km/h, żeby narazić się na mandat w wysokości 30 euro (poza terenem zabudowanym 20 euro).

%d bloggers like this: