Najdłuższe wheelie bez użycia rąk!

Rohitesh Upadhyay jest freestylowcem, który może poszczycić się dwoma rekordami świata. 25-letni zawodnik pochodzący z miasta Udajpur w północno-zachodnich Indiach od blisko dekady działa w dziedzinie sportów motocyklowych oraz jako motocyklowy freestylowiec i kaskader. Na koncie Rohiteshy jest grubo ponad sto pokazów w całych Indiach i w wielu innych krajach.

Fot. International Book of Records

Rohitesh współpracuje również z TVS (to dziesiąty producent motocykli w Indiach oraz firma, która zakupiła niedawno angielskiego Nortona) jako kierowca fabrycznym TVS. Dodatkowo związany jest z producentem jednośladów elektrycznych.

Popisowa sztuczką zawodnika jest jazda na jednym kole bez trzymania kierownicy. Ostatni rekord wpisany do International Book of World Records wynosi 125,7 metra i został ustanowiony w Mehsanie (link). Jeśli ktoś z Was bardzo się nudzi i ma dobre protektory, może powalczyć z hinduskim mistrzem.


Źródło: YouTube / International Book of Records

Dodajmy jeszcze, że rekord w najdłuższym wheelie na świecie (z trzymaniem kierownicy) należy do Japończyka Masaru Abe. Na skuterze Yamaha Masaru przejechał w sumie ponad 500 km (dokładnie 500 km 542 metry). Bicie rekordu zajęło mu 8 godzin, 18 minut i 43 sekundy.

%d bloggers like this: