Motocykle Jawy będą oferowane w całej Europie?!

Jawa pojawiła się z powrotem na scenie w 2018 roku. Odrodzenie marki nie było proste, ale się udało, chociaż trzy nowe modele jeżdżą na razie wyłącznie w Indiach. Niedługo zobaczymy motocykle dawnej czeskiej marki również na Starym Kontynencie. Indyjskie media podają, że Jawa otrzymała już homologację na rynek europejski, natomiast pierwszy motocyklem, który ma wylądować w europejskich salonach, jest Jawa 300.

Fot. Jawa 300

Jawa będąca własnością Mahindy, jest jedną z kilku europejskim marek należących obecnie do Hindusów. Z najbardziej znaczących warto wymienić brytyjskiego Royal Enfielda, natomiast ostatnio głośno było o zakupie marki Norton przez indyjskiego giganta branży samochodowej, firmę TVS.

Jawa ma bardzo duży potencjał sentymentalny w Europie, ponieważ przez dekady była jedną z wiodących marek w dawnych demoludach. Oczywiście czasy się zmieniły, ale sentymenty pozostał, natomiast moda na styl retro może znacząco pomóc Jawie w powrocie do Europy.

Według doniesień prasowych, model 300 (Classic) nie zostanie poddany większym modyfikacjom. Chociaż Jawa nie podała oficjalnie ani cen, ani daty dostępności motocykla w Europie, to jednak możemy być pewni, że trafi do wielu krajów Starego Kontynentu.

Na początku marca dowiedzieliśmy się, że pierwszymi krajami, w których pojawią się motocykle produkowane w Indiach, będą Czechy i Słowacja (Jawa zaoferuje motocykle w swojej już istniejącej sieci dystrybucji, która obecnie w Czechach składa się z czterdziestu punktów dealerskich). Na tym się jednak nie skończy i motocykle powędrują również do innych krajów. Kiedy i których? Zapewne wkrótce dowiemy się więcej. Możemy jednak przypuszczać, że dystrybucja nie ominie także Polski.

%d bloggers like this: