Katalis EV500 nie oferuje wiele mocy, ale za to nieźle wygląda

Skutery elektryczne są co raz bardziej popularne i możemy spodziewać się, że w przyszłości będą ważną siłą w świecie dwukołowej mobilności. Mamy tylko jeden wielki problem – w zdecydowanej większości są to po prostu bardzo brzydkie konstrukcje. To może się wkrótce zmienić, a jednym ze zwiastunów nowego podejścia do wyglądu jest Katalis EV500.

Fot. Katalis EV500

Katalis to indonezyjska firma, która zbudowała EV500 na International Motor Show. Motocykl jest oparty na jednym z brzydszych „elektryków”, modelu Selis Garuda. Zespół projektantów wyrzucił z bazowego modelu… ramę, w zasadzie wszystko poza silnikiem.

Na jej miejsce powstała nowa, wykonana z aluminium 6061. Na ramie umieszczono unikalną, stalową karoserię. Napęd jednośladu stanowi elektryczny silnik 500W połączony z akumulatorem 48V. Jest to zdecydowanie pojazd miejski. Krótkodystansowiec, który może przejechać do 40 km i rozpędzić się do zaledwie 39 km/h. Ładowanie akumulatora do pełna zajmuje trzy godziny.


Źródło: YouTube / Katalis Company

Krótko mówiąc, Katalis EV500 nie jest dużo lepszy od elektrycznego roweru, ale za to wygląda zdecydowanie lepie niż 99 procent przedstawicieli tej grupy jednośladów. Prawdopodobnie producent zaoferuje niedługo mocniejszy i bardziej wszechstronny wariant, który zapewni większy dystans i prędkość maksymalna. Na razie nie wiadomo, kiedy Katalis VE500 trafi na rynek. Nie możemy również być pewni, czy kiedykolwiek trafi do Europy.

%d bloggers like this: