Kaskaderka, która straciła rękę na planie filmu „Resident Evil”, wygrywa sprawę w sądzie

Olivia Jackson straciła dłoń, przedramię oraz łokieć pracując nad filmem, w którym zginał inny członek ekipy w oddzielnym incydencie.

Kaskaderka wygrała sprawę w sądzie przeciwko producentom. Olivia Jackson uczestniczyła w zdjęciach do filmu „Resident Evil: The Final Chapter”. Poważny wypadek zdarzył się, kiedy motocykl, którym jechała kaskaderka (w miejsce Milli Jovovich) zderzył się z zamontowanym na samochodzie żurawiem z kamerą. Oba pojazdy jechały z dużą prędkością naprzeciw siebie.

Fot. Milla Jovovich na planie filmu

Sąd musiał orzec, czy zderzenie było winą niewystarczających umiejętności kaskaderki – jak wnosili prawnicy producentów filmu, czy złego zaplanowania sceny. Ostatecznie sąd ustalił, że wyczyn kaskaderski został „niedbale zaplanowany i wykonany” i oddalił zarzut producentów filmu, że umiejętności Jackson były czynnikiem, który przyczynił się do wypadku. Pozytywne orzeczenie sądu otwiera przed Jackson drogę o zadośćuczynienie pieniężne.

Choć nie podano żadnych szczegółów orzeczenia na korzyść Jackson, to jednak jej wypadek nie był jedynym tragicznym wydarzeniem, które miało miejsce na planie filmowym. Ricardo Cornelius był członkiem ekipy, która kręciła film w RPA. Stał obok wojskowego Hammera, który znajdował się na obrotowej platformie. Najwyraźniej pojazd nie został odpowiednio zabezpieczony i zsunął się z platformy. Cornelius został przyparty do ściany i zmiażdżony. Członek załogi został przewieziony do szpitala, ale zmarł kilka godzin później.


Resident Evil: The Final Chapter – zwiastun

Był to drugi poważny wypadek na planie filmowym, ale wcale nie ostatni. Trzeci ofiara została uderzona przez sztuczny kamień i spędziła sześć tygodni chodząc o kulach.

„Resident Evil: The Final Chapter” pojawił się w kinach w 2016 roku. Była to szósta i zarazem ostatnia część serii. Film odniósł ogromny sukces osiągając zysk w wysokości 312 milionów dolarów na całym świecie przy budżecie wynoszącym 40 milionów dolarów.

%d bloggers like this: