Pierwszy zestaw Lego Ducati to Panigale V4 R z… działającą skrzynią biegów!

Ducati nie jest już marką nieobecną na liście pojazdów, które można budować z klocków Lego. Duński gigant i producent najsławniejszych zabawek na świecie połączył siły z producentem motocykli z Bolonii, aby dodać Panigale V4 R do swojej zaawansowanej linii produktów Technic.

Fot. Lego Technic Ducati Panigale V4 R

Pierwsza reprodukcja Ducati z klocków dołącza do innych maszyn o najwyższej licznie koni mechanicznych, takich jak Porsche 911 GT3 i Bugatti Chiron. Model ma 32 cm długości, 16 cm wysokości i 8 cm szerokości, więc jest mniej więcej takiej samej wielkości jak Harley-Davidson Fat Boy wydany w 2019 roku. Ducati od Lego ma podobno wyjątkową jakość wykonania i precyzji.

Lego Technic Ducati Panigale V4 R

Nowy model zamazuje linię pomiędzy przedmiotem kolekcjonerskim a zabawką. Jest to pierwszy motocykl Lego Technic wyposażony w funkcjonalną, dwubiegową skrzynię biegów, która napędza silnik V4. Inne atrakcje to pełne zawieszenie i ruchoma kierownica. W zestawie składającym się aż z 646 części znajduje się również stojak na model.

Lego Technic Ducati Panigale V4 R

Reprodukcja Panigale V4 R z klocków Lego trafi do sprzedaży już 1 czerwca. Pojawi się najpierw w salonach Ducati, sklepach Lego oraz partnerskich sklepach internetowych.

Lego Technic Ducati Panigale V4 R

Cena modelu wyniesie około 65 dolarów. W polskiej dystrybucji zapewne około 250 zł. Zabawka zalecana jest dla dzieci od dziesiątego roku życia. Obie firmy podpisały niedawno umowę licencyjną, więc kolejne dwukołowe pojazdy dołączą w najbliższych miesiącach do rosnącego katalogu nowych i klasycznych modeli firmy.

Lego Technic Ducati Panigale V4 R
Lego Technic Ducati Panigale V4 R
Lego Technic Ducati Panigale V4 R
%d bloggers like this: