Fenomen BYD Auto, czyli jak radzić sobie w czasach kryzysu

Słyszeliście może o BYD Auto? To chińskie przedsiębiorstwo, które powstało w 2003 roku w Shenzhen i zajmuje się produkcją samochodów elektrycznych oraz autobusów. BYD Auto należy do BYD Company (wytwarza akumulatory elektryczne), chociaż ta informacja jest akurat dla nas nieistotna. Co jest takiego niezwykłego w BYD Auto?

Fot. El monty / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)

Wcale nie to, że piętnaście lat od powstanie marka BYD stała się dziesiątą w Chinach pod względem wielkości z produkcją samochodów na poziomie ponad pół miliona sztuk rocznie, ani nawet to, że w BYD inwestują takie tuzy biznesu jak Warren Buffet.

Najciekawszy jest fakt, że BYD Auto, jak każdy producent samochodów na świecie, został poważnie dotknięty kryzysem związanym z epidemią koronawirusa. Dzienne straty z powodu przestojów idą w miliony dolarów, ale chiński BYD w kilka tygodni przestawił swoje linie produkcyjne z aut na… maseczki ochronne.

Fot. bydeurope.com

Ponad trzy tysiące (!) wyznaczonych tego zadania inżynierów w terminie poniżej dwóch tygodni opracowało wspólnie projekt masek oraz niezbędnych linii produkcyjnych. Według specjalistów z branży zazwyczaj potrzeba na to kilku miesięcy! Ale to nie koniec.

W niecały miesiąc od rozpoczęcia nowej działalności chiński wytwórca samochodów stał się największym producentem maseczek na świecie! Dzienna produkcja wynosi obecnie pięć milionów sztuk i cały czas rośnie…

%d bloggers like this: