BMW przyłącza się do walki i będzie produkować maski

W ramach działań przeciwepidemicznych, co raz więcej producentów angażuje się w walkę z korona wirusem. Niektórzy, jak MV Agusta, Yamaha i Benelli, przekazują szpitalom i organizacjom pomocowym cenny sprzęt medyczny oraz środki ochrony osobistej. Inni, na przykład Pirelli i Dainese, oferują pokaźne środki finansowe.

Fot. BMW

Cześć działań ma jeszcze szerszy zasięg. Po stronie przemysłu samochodowego bardzo ważne są decyzje Forda i General Motor. Giganci branży połączyli się z dostawcami sprzętu medycznego, aby pomóc w produkcji i montażu urządzeń, takich jak respiratory i maski oddechowe. BMW również zapowiedziało, że dołączy do tego typu działań uruchamiając produkcję masek.

Zgodnie z komunikatem prasowym, bawarski koncern będzie w stanie wyprodukować „kilkaset tysięcy masek dziennie”. Dotychczas BMW przekazało potrzebującym sto tysięcy masek z własnych zapasów, natomiast w ostatnią środę kolejne pięćdziesiąt tysięcy masek i milion rękawic wraz z obietnicą dodatkowego miliona masek najdalej do połowy kwietnia.

Oprócz powyższych działań, niemiecki producent ogłosił, że jego zakłady w Europie, Ameryce Północnej i Republice Południowej Afryki pozostaną zamknięte co najmniej do 30 kwietnia 2020 roku. Z myślą o bezpieczeństwie i zdrowiu klientów, firma odłożyła do 3 maja 2020 r. odbiór nowych pojazdów z BMW Welt, a także zapewni klientom rozszerzone gwarancje.

%d bloggers like this: