Szybki ja rowerzysta. I staranowanie skutera [film]

Najmniejsze skutery to nie są pojazdy dla wielbicieli szybkości, ale znakomicie nadają się do dojazdów i poruszania się w mieście. Bohater poniższego nagrania jedzie przepisowo właśnie takim jednośladem, ale na kole „siedzi” mu rowerzysta, który ma w nosie zachowanie bezpiecznego dystansu od pojazdu silnikowego. Jak to może się skończyć?

Fot. YouTube / FlightDeckGround

Sytuację obserwujemy dzięki kamerce zainstalowanej w samochodzie jadącym za skuterzystą i rowerzystą. W pewnym momencie kierowca skutera hamuje przed przejściem dla pieszych, a jadący zbyt blisko rowerzysta nie jest w stanie się zatrzymać, uderza w skuter i się przewraca.

Dodajmy jeszcze, że kierowca skutera musiał zahamować, ponieważ przez przejście dla pieszych przebiegał człowiek – swoją drogą, nie powinien tego robić. Co prawda rowerzyście, ani właścicielowi skutera, nic się nie stało, ale oba biorące udział w zdarzeniu pojazdy mogły zostać uszkodzone.


Źródło: YouTube / FlightDeckGround

Po raz kolejny pojawia się pytanie, dlaczego rowerzyści, którzy są przecież użytkownikami dróg na równi z kierowcami pojazdów silnikowych, nie muszą płacić OC, a jeszcze lepiej NNW?

%d bloggers like this: