Choppers Division rozpoczyna produkcję i sprzedaż maseczek

Zamiast nowej kolekcji t-shirtów, Choppers Division rozszerza ofertę o towar szczególnie deficytowy w obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego, czyli maseczki. Co prawda noszenie masek nie jest jeszcze obowiązkowe w Polsce (np. w Czechach już tak), ale zapewne taki wymóg pojawi się w ciągu najbliższych dni.

Model oferowany przez Choppers Division wykonano w stu procentach z bawełny (gramatura 155g). Maseczka posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100 w klasie I. Produkty, którym przyznano ten znak, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowanych metali ciężkich. Podczas szycia maska jest składana dwukrotnie, z gumką ułatwiającą noszenie – wymiar to 20 cm x 15 cm (+/- 1 cm). Jest to produkt polski.

Fot. Choppers Division

Należy wyraźnie zaznaczyć, ze dwuwarstwowa maseczka bawełniana ma ściśle określone cechy i zastosowanie. Po pierwsze ogranicza dotykanie twarzy, zmniejsza rozsiewanie wydziel użytkownika (katar, kaszel) i jest przeznaczona do użytku prywatnego. Tego typu maseczki należy zmieniać co ok. dwie godziny, natomiast można je prać – są wielokrotnego użytku.

Oczywiście model ten nie jest przeznaczony dla personelu medycznego pracującego w szpitalach lub w kontakcie z zarażonymi, a ponieważ nie ma filtra, nie nadaje się do zastosowania przez personel obiektów i instytucji, które mają styczność z klientami lub pensjonariuszami (sprzedawcy, pracownicy opieki społecznej, domów opieki, itd.).

Jeżeli natomiast mówimy o prywatnym wyjściu z psem na spacer, a nawet do sklepu, maseczki bawełniane są podstawowym środkiem ochrony osobistej. Maseczki można nabyć pod tym adresem.

%d bloggers like this: