Pełnowymiarowa replika legendarnego Brittena V1000 wykonana z… Lego

Ryan McNaugh jest jednym z zaledwie czternastu certyfikowanych, profesjonalnych budowniczych Lego na świecie. Mówiąc inaczej, dorosły facet spędza życie na budowaniu z klocków Lego różnych rzeczy. Czego chcieć więcej? Jednym z ostatnich projektów McNaughta jest Britten V1000!

Większość motocykli z Lego to małe zabawki. Ale istnieją również modele naturalnej wielkości, które pretendują do miana repliki… No powiedzmy… McNaugh zbudował pełnowymiarowy model dla sklepu z zabawkami w Nowej Zelandii.

Fot. Lego Britten V1000

Projekt powstał wpierw w komputerze, gdzie można dokładnie zaplanować każdy etap budowy, a nawet liczbę klocków niezbędnych do powstania repliki. Finalnie wszystko sprowadza się do tego, aby umieścić wszystkie elementy na swoim miejscu, zgodnie z planem budowy.

Ponieważ McNaugh pochodzi z Melbourne w Australii, musiał zbudować, a następnie rozłożyć pojazd, na mniejsze fragmenty łatwiejsze w transporcie do miejsca przeznaczenia.


Źródło: YouTube / The Brickman

Britten V1000 to legendarny, ręczne skonstruowany motocykl wyścigowy zaprojektowany i zbudowany przez fana sportów motocyklowych Johna Brittena. Australijczyk stworzył swojego supersporta w latach 90-tych ubiegłego wieku, a najbardziej zdumiewające jest fakt, że V1000 wygrał Battle of the Twins podczas Daytona International Speedway pokonując renomowanych przeciwników!

Johna Britten uwodnił, że jest w stanie dorównać konstrukcjom motocyklowych koncernów, na które wydano miliony dolarów. Teraz ponownie uhonorowano jego wyczyn motocyklem z klocków Lego. To chyba dobrze?

%d bloggers like this: